Post Single Page

Popularność domów modułowych w Polsce – wzrost zainteresowania.

kamil

In Blog Posted

Tradycyjne obiekty są coraz chętniej zastępowane budynkami, które swoją popularnością cieszą się szczególnie w USA, krajach skandynawskich, jak również na zachodzie Europy. Domy modułowe budowane są za pomocą nowoczesnych technologii i wysokiej jakości prefabrykatów. Dotychczas kojarzyły się nam one wyłącznie z kontenerami, które są wykorzystywane do stworzenia obiektów letniskowych. Współcześnie coraz częściej można zauważyć, że tworzone są domy modułowe jednorodzinne, które pod żadnym względem nie ustępują tradycyjnym modelom, wręcz mogą pochwalić się ekologicznym i energooszczędnym charakterem.

Dlaczego domy modułowe są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem?

Nowoczesne budownictwo stawia przede wszystkim na tworzenie konstrukcji z gotowych fragmentów danego obiektu. Elementy są produkowane w fabrykach, a na miejscu montażu wykonywane jest tylko prawidłowe połączenie elementów za pomocą odpowiednich narzędzi. Dochodzi do montażu przygotowanych ścian czy innych elementów budynku. Zaletą wspomnianego rozwiązania jest nie tylko szybsze zyskanie miejsca do zamieszkania, ale również możliwość określenia kosztów, które są znane odgórnie i nie zmieniają się w trakcie trwania umowy.

Z czego wykonane są domy modułowe?

Wykonane z prefabrykatów budynki ograniczają zakres prac na placu budowy do minimum, ponieważ jak już wspomnieliśmy, konieczne jest wyłącznie połączenie ścian i paneli stropowych, a także okien i drzwi. Do wykonania wspomnianych konstrukcji najczęściej wybierana jest stal, drewno, panele SIP czy keramzytobeton. Zaletą składania poszczególnych elementów w fabryce jest możliwość zminimalizowania wszelkich błędów.

Konstrukcje modułowe – charakterystyka

Ekonomiczne i zarazem w pełni praktyczne budynki są łatwym, krótkim i atrakcyjnym cenowo rozwiązaniem, dzięki któremu można wybudować własny dom. Wspomniane materiały poddane odpowiedniej obróbce nie tylko będą nadawać się na stworzenie noclegu wypoczynkowego/letniego, ale również całorocznego budynku mieszkalnego zapewniającego pełen komfort użytkowania.