Co to jest dom modułowy?
W Polsce coraz większą popularnością cieszą się budynki mieszkalne, w których produkcji wykorzystywane są trwałe i ekologiczne prefabrykaty. Co więcej, charakteryzują się one krótkim czasem budowy, który może potrwać do kilkunastu dni, co jest całkowitym przeciwieństwem do tradycyjnych budynków. Dom modułowy to rozwiązanie, do którego produkcji wykorzystuje się innowacyjne technologie.
Jak wygląda dom modułowy?
Budynki stawiane są z większych elementów wytworzonych wcześniej w fabryce, dlatego wystarczy je ze sobą odpowiednio połączyć, aby powstała gotowa konstrukcja. Całkowicie odmienna budowa domów modułowych od tradycyjnych budynków mieszkalnych sprawia, że cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nowoczesna technologia umożliwia nie tylko szybsze postawienie obiektu, ale również zwiększenie precyzji jego wykonania, ponieważ poszczególne elementy powstają w fabrykach, gdzie w procesach produkcji wykorzystywane są programy i specjalistyczne maszyny, co zmniejsza ryzyko pomyłek.
Z czego produkuje się domy modułowe?
Ekonomiczne, ergonomiczne i przede wszystkim ekologiczne – właśnie takie są budowle wykonane z prefabrykatów. W fabrykach tworzone są kompletne komponenty, które później muszą zostać ze sobą odpowiednio połączone w wyznaczonym miejscu na działce. Zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko szybkość wykonania konstrukcji, ale również ograniczenie do minimum zakresu prac oraz wynajmu profesjonalnej ekipy. Firmy najczęściej oferują możliwość odebrania budynku z wykończeniem deweloperskim lub surowym zamkniętym. W procesach produkcji najczęściej wykorzystywane jest drewno i stal, a także keramzytobeton czy panele SIP.
Nowoczesne domy modułowe
Projekty budynków z prefabrykatów uwzględniają współczesne trendy w architekturze. Każdy znajdzie wśród nich formę, która nie tylko będzie się atrakcyjnie prezentowała, ale również będzie funkcjonalna i komfortowa w codziennym użytkowaniu. Chociaż dużą popularnością cieszą się małe budynki z poddaszem użytkowym, to jednak znajdziemy również rozwiązania parterowe o powierzchni wynoszącej więcej niż 120 m2.